سئوالات متداول


عضویت در مرکز خدمات انفورماتیک ایزی سرویس پارسیان چه مزیتی برای کاربران دارد؟

عضویت الف) با عضویت و ارسال ایمیل درخواست کوپن تخفیف مخصوص اعضاء جدید، کوپن تخفیف ۱۰ درصدی برای اولین خرید، به ایمیل شما ارسال خواهد شد. ایمیل مرکز: register@networkserviceonline.com

ب) در هر بار خرید، نیازی نیست که تمامی مشخصات خریدار و آدرس را درج نمایید. کافیست نام کاربری و گذرواژه خود را وارد نمایید.

ج) سوابق خریدهای گذشته خود را میتوانید ملاحظه فرمایید.

د) از خبرنامه های ما با ایمیل که شامل: محصولات جدید، مطالب جدید، اخبار جدید میباشد، مطلع خواهید شد.

ه) ماهانه به اعضایی که خرید بالای سیصد هزار تومان داشته باشند، کوپن تخفیف ۱۰ درصدی برای خریدهای ماه بعد، داده خواهد شد. (ملاک محاسبه اول تا آخر هر ماه)

و) بین اعضایی که حداقل یک خرید در ماه داشته باشند، قرعه کشی کوپن تخفیف به تعداد ۱۰ درصد شرکت کنندگان، انجام خواهد شد. میزان تخفیف برای هر کوپن، ۱۰ درصد خرید در ماه بعد میباشد. (ملاک محاسبه اول تا آخر هر ماه)

آیا از طریق تلگرام میتوان عضو شد؟

telegram بلی، ولی در حال حاضر از طریق تلگرام، فقط خبرنامه های ما را مطلع خواهید شد و برای استفاده از مزایای حق عضویت، از طریق سایت عضو شوید. عضویت در تلگرام به منظور راحتی شما در دریافت خبرنامه های ماست. 

با خرید فایلهای آموزشی، چه زمانی فایل یا فایلهای مورد نظر، قابل دریافت و دانلود هستند؟

دریافت فایل به محض اینکه عملیات پرداخت از طریق درگاه بانک، به پایان رسید، لینک فایل یا فایلهای مربوطه، به شما نشان داده خواهد شد. علاوه بر آن شما میتوانید لینک فایل یا فایلها را از طریق صفحه مشاهده سوابق خرید ملاحظه فرمایید.

فایلهای آموزشی خریداری شده را چند بار میتوان دانلود کرد؟

دریافت فایل۳ هر فایل حداکثر ۲ بار قابل دانلود میباشد. یکبار به محض اتمام عملیات پرداخت از طریق درگاه بانک، و یکبار نیز از طریق مشاهده سوابق خرید قابل دانلود میباشند. البته درصورتیکه بعد از اتمام عملیات خرید، به هر دلیلی فایلی را دانلود نکردید، در صفحه سوابق خرید تا ۲ بار قابل دانلود خواهد بود.

خدمات حضوری حداکثر چه مدت پس از خرید بسته مربوطه، انجام میگردد؟

computer-training بستگی به ترافیک درخواست ها دارد. حداکثر ۲۴ ساعت پس از خرید با شما تماس گرفته میشود و برای زمان حضور کارشناس ما در محل شما توافق میگردد. با توجه به اینکه زمان حضور نیز حداکثر ۲۴ ساعت پس از توافق خواهد بود، لذا جمعاً حداکثر زمانی که کارشناس ما پس از اتمام عملیات خرید، در محل شما حضور میابد، ۴۸ ساعت میباشد. (روزهای تعطیل رسمی محاسبه نمیگردند). 

درصورتیکه بخواهیم مشاوره رایگان داشته باشیم، چگونه میتوان با کارشناس مربوطه ارتباط برقرار کرد؟

ایزی سرویس پارسیان

الف) کاربران و مشتریان عزیز با شماره تماس موجود در صفحه تماس با ما که در آن از مشاوره رایگان ذکر شده است، میتوانید با کارشناس مربوطه تماس بگیرید. (ساعات تماس: ۱۴ – ۸)

ب) با ارسال ایمیل و شرح کامل و دقیق سئوال خود، جواب را حداکثر پس از ۷۲ ساعت، در ایمیل خود دریافت نمایید. (ایمیل مرکز: adviser@networkserviceonline.com)

ج) بصورت چت آنلاین و از طریق سایت مرکز از مشاوره رایگان ما بهره ببرید.

د) با ارسال تیکت از طریق حساب کاربری خود، و دریافت جواب با حداکثر ۷۲ ساعت پس از ارسال تیکیت در خدمت شما خواهیم بود.

چگونه میتوان سوابق خرید خود را مشاهده نمود؟

سوابق خرید

با نام کاربری و رمز ورود خود، وارد سایت شده و از طریق لینک <سوابق و پیگیری خرید>،  که در قسمت سمت راست صفحه (مکانی که مشخصات کاربری خود را وارد مینمایید) قادر خواهید بود سوابق خرید خود را مشاهده فرمایید.

صفحه اصلی  |  مطالب آموزشی  |  فروشگاه  |  درباره ما  |  تماس با ما  |  قوانین و مقررات   |  ثبت شکایات |  درخواست همکاری  |  سئوالات متداول  |  دلیل خرید از ما